Sport w Solecznikiem

Międzynarodowy turniej piłkarski

3 czerwca na stadionie Gimnazjum Tysiąclecia Litwy w Solecznikach odbył się I międzynarodowy turniej piłkarski o Puchar Klubu Sportowego „Solcza”. W zawodach wzięło udział 12 dziecięcych drużyn piłkarskich z Solecznik, Wilna, Kowna oraz Warszawy. W dwóch kategoriach wiekowych zwyciężyli goście turnieju z Wilna i Kowna – ekipy „Granitas” i „Viltis”.

Sportowe zakończenie roku szkolnego

3 czerwca towarzyskim turniejem piłki ręcznej został zakończony rok szkolny w Ejszyskiej Szkole Sportowej im. A. Ratkiewicza. W jednodniowych zawodach wzięły udział ekipy szczypiornistów pod kierownictwem trenerów Leonida Wierbowika, Wiktora Jesvilasa oraz Waldemara Nowickiego.

A. K.

Ronaldo – król Ligi Mistrzów

Piłkarze Realu Madryt jako pierwsi w historii obronili trofeum w Lidze Mistrzów. W finale w Cardiff pokonali Juventus Turyn 4:1(1:1). Bohaterem był Portugalczyk Cristiano Ronaldo, strzelec dwóch goli. To dwunasty triumf „Królewskich”, licząc z rozgrywkami Pucharu Europy.

Słynący z ofensywnej gry Real zmierzył się w walijskim Cardiff z imponującym defensywą Juventusem, który do tej pory stracił zaledwie trzy bramki w sezonie Ligi Mistrzów, z czego tylko jedną w fazie pucharowej. W sobotę doświadczony Gianluigi Buffon musiał jednak aż cztery razy wyciągać piłkę z siatki.