„II SKI TOUR AUGUSTÓW” – zawody w biegu na nartorolkach

Medalowe starty

Prawie 100 osób wzięło udział w zawodach biegowych na nartorolkach, które odbyły się w sobotę, 6 maja, w Augustowie. W biegach dobrze spisała się 8-osobowa delegacja z rejonu wileńskiego, która wywalczyła dwa złote medale oraz po jednym krążku w kolorze srebra i brązu.

Pogoda w dniu zawodów dopisała, a trasa nie należała do najtrudniejszych, gdyż prowadziła przez tereny przeważnie płaskie. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych i mieli do pokonania trasy długości 5,5 km, 11 km, 16,5 km i 22 km.

Pierwszy medal dla Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego zdobył Romuald Aleksandrow, która na dystansie 11 km wywalczył drugie miejsce. Jeszcze bardziej udanie wystąpiła Emilia Siawro, która szybko uzyskała przewagę nad rywalkami i prowadziła niemalże od początku do mety. Wiktoria Romanowa i Kamila Jakubauskaitė uplasowały się odpowiednio na czwartej i piątej pozycji.

Nikita Romanow, Albert Kisiel i Rusłan Pukszto, w grupie chłopców 2000-1999 r. ur., walczyli na dystansie 16,5 kilometrów, a Radosław Aleksandrow miał do pokonania 22 km.

Od początku na prowadzenie wyszedł Romanow, który najszybciej pokonał pierwsze okrążenie o długości 5,5 km. Nikita nie zmniejszał tempa i następne okrążenia pokonał równie szybko i jako pierwszy zameldował się na finiszu, zdobywając drugie złoto dla drużyny. Albert Kisiel wywalczył trzecie miejsce i również stanął na podium. Tuż za nim finiszował Rusłan Pukszto. Aleksandrow w grupie zaawansowanych w biegu na 22 km zajął 8. miejsce.

Zdobywcy miejsc na podium zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi, a wszyscy startujący na mecie otrzymywali okolicznościowe medale i upominki. Po zawodach zregenerować siły można było, posilając się pyszną grochówką.