Najlepsza drużyna pingpongistów

Młodociani pingpongiści z Solecznik zdobyli złoty medal mistrzostw Litwy w tenisie stołowym wśród młodzików. Finałowe zawody mistrzostw Litwy w tenisie stołowym wśród młodzików (2005 r. ur.) odbyły się w minionym tygodniu w Gimnazjum Tysiąclecia Litwy w Solecznikach.

W rywalizacjach drużynowych uczestniczyło 10 najlepszych ekip (chłopięcych i dziewczęcych) z Litwy. Wspaniale wystąpiła chłopięca drużyna z Solecznik w składzie: Lukas Laketczenko, Nikita Objedkow, Rolandas Lebed i Daniel Bandalewicz. Zajęli oni I miejsce, pokonując drużyny z Szawel, Wilna, Kowna i Poniewieża.

Drugiego dnia zmagań odbyły się zawody indywidualne. Lider solecznickiej ekipy Lukas Laketczenko, w zaciętej walce finałowej zdobył II miejsce. W dniach 17-24 kwietnia Lukas Laketczenko razem z litewską reprezentacją młodzików brał udział w mistrzostwach Europy w tenisie stołowym w Luksemburgu.

Na zdjęciu: podium mistrzostw Litwy.