Nasi na drużynowych zawodach w narciarstwie biegowym w Ignalinie

Pobiegli na całych 200!

9 medali (4-4-1) zdobyli wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego (SzSSRW) odczas zawodów w narciarstwie biegowym wśród litewskich ośrodków szkolenia sportowego, które w ubiegły weekend odbyły się w Ignalinie.

Ekipę SzSSRW reprezentowało 5 narciarzy z Niemenczyna i 9 z Mościszek. Pomimo braku możliwości do treningu (brak śniegu) oraz kłopotów z dojazdem na zawody i odpowiednim sprzętem nasi sportowcy spisali się na medal. Walczyli na trasie do końca i ich wysiłek przyniósł nadspodziewany sukces. Młodociani narciarze czterokrotnie stawali na najwyższym schodku podium, tyleż razy na drugim i raz na trzecim, zarówno w biegach indywidualnych, jak i trudnych zmaganiach sztafet. Złote krążki wywalczyli: Wiktoria Romanowa (2) i Emilia Siawro, Kamila Stefanowicz i Kamilė Jakubauskaitė (sztafeta) oraz Marek Griniuk, Daniel Jackiewicz i Roland Sumbar (sztafeta). Srebro zdobyli: indywidualnie Kamilė Jakubauskaitė i Marek Griniuk; Emilia Siawro, Aniela Lewko i Ewelina Dulko (sztafeta) oraz Romuald Aleksandrow, Albert Kisiel i Rusłan Pukszto (sztafeta). Brązowy medal na szyi zawiesiła Aniela Lewko.

W klasyfikacji generalnej nasi narciarze zdobyli: dwa pierwsze miejsca w grupie dziecięcej, srebro w grupie młodziczek i juniorów oraz brąz wśród młodzików.

Słowem, narciarze pobiegli na 200 proc. swych możliwości i utarli nosa rywalom, będących w lepszych warunkach. Wyczyn naszych narciarzy po raz kolejny udowodnił, że pomimo złych warunków meteorologicznych, technicznych czy materialnych, jeżeli drużyna jest skonsolidowana, panuje w niej duch walki i maksymalna koncentracja – sukces jest gwarantowany. O tym przekonaliśmy się sami i udowodniliśmy innym.