Pekin służy Radwańskiej

Rozstawiona z „trójką” Agnieszka Radwańska wygrała z Brytyjką Johanną Kontą 6:4, 6:2 w finale tenisowego turnieju WTA rangi Premier na twardych kortach w Pekinie (pula nagród 5,42 mln dol.). To 20. triumf krakowianki w karierze.

Pojedynek trwał 1 godzinę i 35 minut. Polka zakończyła go asem serwisowym już przy pierwszej piłce meczowej. Wcześniej obie tenisistki grały ze sobą tylko raz, w tym roku w 1/8 finału w Cincinnati Polka wygrała w trzech setach.

Radwańska nie przegrała nawet jednego seta w Pekinie, pokonując kolejno Chinkę Qiang Wang 6:2, 6:2, następnie Rosjankę Jekaterinę Makarową 6:3, 6:4, Dunkę Caroline Wozniacki 6:3, 6:1, Jarosławę Szwedową z Kazachstanu 6:1, 6:2, Ukrainkę Jelinę Switoliną (16.) 7:6 (7-3), 6:3 i w finale Brytyjkę Johannę Konta 6:4, 6:2. „Ten tydzień nie mógł być lepszy” – powiedziała krakowianka po 20. triumfie w karierze.

Po zwycięstwie w turnieju w Pekinie i premii w wysokości 1,11 mln dolarów, Polka awansowała na piąte miejsce w klasyfikacji WTA obejmującej najlepiej zarabiające tenisistki w historii. Radwańska jest jednocześnie piątą zawodniczką, które przekroczyła granicę 25 mln dolarów wywalczonych na korcie. Jej licznik wskazuje teraz 25,03 mln. Na pierwszym miejscu plasuje się Amerykanka Serena Williams – 81,75 mln. Druga jest Rosjanka Maria Szarapowa – 36,48, a trzecia siostra liderki Venus Williams z dorobkiem 34,42 mln. Radwańskiej do wyprzedzającej ją bezpośrednio Białorusinki Wiktorii Azarenki brakuje 3,21 mln.