Trzy dni zmagań

W ubiegły weekend, 30 września - 2 października, w Ejszyszkach odbył się 29. Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej im. Antoniego Ratkiewicza. Miejscem przeprowadzenia jednej z najstarszych imprez sportowych w rejonie solecznickim stała się Szkoła Sportowa im. A. Ratkiewicza. W ciągu trzech dni na ejszyskim parkiecie, w dwóch grupach wiekowych, o puchary walczyli piłkarze ręczni z Ejszyszek, Solecznik, Oran, Olity oraz Wolsztyna (Polska).

Po raz pierwszy turniej pamięci zasłużonego trenera i nauczyciela Litwy – A. Ratkiewicza został zorganizowany w 1984 roku. Szkołę sportową w Ejszyszkach założono w 1969 roku. Ratkiewicz przez długie lata był dyrektorem placówki oraz jednym z jej czołowych trenerów. Zasługi trenerskie Ratkiewicza, który wprowadził do wielkiego sportu najsłynniejszego litewskiego piłkarza ręcznego – Waldemara Nowickiego (mistrz olimpijski, mistrz świata, wieloletni kapitan reprezentacji ZSRR), zostały uhonorowane przez władze, które przyznały mu tytuł Zasłużonego Trenera Litwy.

Litewskie Igrzyska Sportowych Nadziei

Srebro laskarek

Znaczący sukces odniosła drużyna laskarek z rejonu wileńskiego, która podczas Litewskich Igrzysk Sportowych Nadziei w turnieju w unihokeju zagrała w finale. Uległa tam 3:6 rywalkom z Ignaliny.

Turniej finałowy odbył się w sobotę, 1 października, w Wilnie. W składzie drużyny rejonu wileńskiego wystąpiły laskarki z polskiego i litewskiego gimnazjum w Rudominie oraz Gimnazjum im. Meilė Lukšienė w Mariampolu. Podopieczne trenerów Sauliusa Barevičiusa i Vytautasa Vilipasa w pierwszym spotkaniu wysoko – 8:2 (3:1; 2:1; 3:0) – pokonały przeciwniczki z rejonu malackiego.

Narciarze z rejonu wileńskiego zdobywcami Pucharu Litwy

Klasa nartorolkarzy

Wiktoria Romanowa i Romuald Aleksandrow, wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, wywalczyli Puchar Litwy w biegach na nartorolkach. Po podsumowaniu wyników czterech etapów zaszczytne tytuły przypadły właśnie im.

Bardzo dobrze wypadły również ich koleżanki z drużyny – Kamila Stefanowicz i Emilia Siawro, które w ogólnej klasyfikacji pucharowej uplasowały się odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji.