Mistrza poznamy w niedzielę!

Piłkarskie mistrzostwa Europy we Francji wkraczają w decydującą fazę – do rozegrania zostały trzy mecze. Do środy w grze pozostały już tylko Walia, Portugalia, Niemcy i gospodarze. Po niedzielnej porażce z Francją w ćwierćfinale z podniesioną głową do domu wrócili Islandczycy.

Od 1972 roku nie zdarzyło się, aby zespół debiutujący w piłkarskich mistrzostwach Europy dotarł do finału. Taka sztuka nie udała się Walijczykom. Przegrali z Portugalczykami – 0:2.

Golem otwierającym wynik półfinału Cristiano Ronaldo przeszedł do historii piłkarskich mistrzostw Europy. Do tej pory samotnym liderem klasyfikacji strzelców w finałach mistrzostw Europy był Michel Platini, który wszystkie 9 bramek zdobył na Euro 1984 – na inne turnieje za kadencji tego wielkiego piłkarza Francuzi się nie zakwalifikowali. Portugalczyk miał możliwość tego dokonać aż na czterech imprezach mistrzowskich.

O drugie miejsce w finale, w czwartek, 7 lipca, o 22 w Marsylii, walczyli mistrzowie świata Niemcy oraz gospodarze.

Finałowe spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o godz. 22.00 i wtedy poznamy nowego mistrza Starego Kontynentu.