Turniej o Puchar Mera Rejonu Solecznickiego

Zadecydował „złoty” set

Siatkarze drużyny „SM98”, solecznickiej filii Szkoły Sportowej im. A Ratkiewicza w Ejszyszkach, zostali zwycięzcami otwartych mistrzostw Solecznik w siatkówce o puchar mera rejonu. W meczu finałowym uczniowie – z wynikiem 3:2 – pokonali sąsiadów z drugiej solecznickiej ekipy – „Fanat Voley”.

Przez cały miesiąc miłośnicy sportu centrum rejonowego przeżywali siatkarskie emocje. W tegorocznych zawodach wzięło udział osiem drużyn z Solecznik, Turgiel, Rudnik, Butrymańc, Koleśnik. W turnieju zasadniczym siatkarze walczyli o rozstawienie w fazie play-off.

W meczu o trzecie miejsce na parkiecie spotkali się zawodnicy z Turgiel i Koleśnik. Przegrywając pierwszego seta z wynikiem 16:25, siatkarze Koleśnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego im. Jana Pawła II zdołali pokazać swoją siłę, wygrywając kolejne trzy odsłony meczu (25:15, 25:16, 25:17), zdobywając tym samym pewne zwycięstwo w walce o brązowe medale.

Sporo emocji kibicom piłki siatkowej dostarczył mecz finałowy. Pierwsze dwa sety zakończyły się pewną wygraną zawodników drużyny „Fanat Voley”. Do zdobycia mistrzowskiego tytułu wystarczała im wygrana jednego seta, jednak z tym nie chcieli się pogodzić siatkarze ekipy „SM98”, którzy rozpoczęli desperacką pogoń w odrobieniu strat. Uczniom, w pełnych emocji rozegraniach dwóch kolejnych setów, udało się zwyciężyć i doprowadzić mecz do tie-breaku. Piąta, decydująca odsłona przebiegła w wyrównanej walce, zwycięstwo w której siatkarze „SM98” zdobyli z wynikiem 17:15.

Sportowe puchary i medaletriumfatorom i medalistom turnieju wręczył Zdzisław Palewicz, mer rejonu solecznickiego. W skład symbolicznej reprezentacji turnieju zostali wybrani: Sylwester Michalkevičius, Deividas Buinovskis, Waldemar Juniewicz (wszyscy „Fanat Voley”), Krzysztof Bogdanowicz oraz Darius Gobys (Koleśnicki Młodzieżowy Klub Sportowy im. Jana Pawła II) i Darius Lukauskas (Turgiele).

A. K.

Na zdjęciu: mer rejonu wręczył Puchar Martynasowi Norkunasowi – także najlepszemu kapitanowi turnieju.