Medalowe starty na Młodzieżowych Mistrzostwach Litwy

Imponujący rezultat

3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale wywalczyli lekkoatleci z rejonu wileńskiego podczas Młodzieżowych Mistrzostw Litwy, które 22-23 stycznia odbyły się w Poniewieżu. W klasyfikacji drużynowej biegacze ze Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego zajęli 11. miejsce.

Bohaterką drużyny z rejonu podstołecznego została Aneta Jaciukiewicz, która wywalczyła dwa złote krążki, zwyciężając w biegu na 1000 i 3000 m. Oba biegi podopieczna trenera Vytautasa Gražysa wygrała pewnie, nie dając żadnych szans rywalkom. Również dwa medale do skarbonki drużyny wrzucił Dariusz Czernigowski, który wygrał bieg na 600 m oraz był drugi na dystansie 1000 m. Karolina Sawko poszła w ślady kolegów i również dwukrotnie stawała na podium. Karolina wywalczyła drugie miejsce w biegu na 600 m i była trzecia na dwa razy krótszym dystansie. Sześć startów i sześć medali zdobytych przez trzech sportowców to naprawdę imponujący rezultat!

Trudną przeprawę miał Jarosław Siemaszko, który wystartował w biegu na 2000 m z przeszkodami. Spisał się bardzo dobrze i wywalczył trzecią lokatę, dorzucając kolejny medal i zdobywając kolejne punkty do klasyfikacji drużynowej.

Barw rejonu wileńskiego bronili również Ernest Lelis i Robert Bartusewicz. To nic, że podczas tych mistrzostw nie wywalczyli miejsca na podium. Jeżeli będą przykładać się do treningów, to sukcesy i medale ich nie ominą.