Siatkarski turniej o puchar ZPL

W Solecznikach odbył się tradycyjny turniej o puchar Solecznickiego Rejonowego Oddziału Związku Polaków na Litwie. W zawodach sportowych wzięło udział 17 drużyn z Solecznik, Butrymańc, Koleśnik, Rudnik, Ejszyszek, Turgiel oraz Jaszun.

20 listopada o puchar ZPL walczyli uczniowie. W Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach odbyły się zawody wśród chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 7 szkolnych drużyn siatkarskich. Pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie z Gimnazjum im. Tysiąclecia w Solecznikach (I zespół), drugie – siatkarze z Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach. Trzecie zaś miejsce przypadło II zespołowi Gimnazjum im. Tysiąclecia.

W Gimnazjum „Santarvė” w Solecznikach zmierzyły się natomiast dziewczęce drużyny. Udział w zawodach wzięło aż 10 ekip. Do finału, który odbędzie się 4 grudnia, trafiły zespoły: z Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach (I zespół), Gimnazjum „Santarvė” w Solecznikach, Gimnazjum im. L. Narbutta w Koleśnikach, Gimnazjum im. A. Krepsztul w Butrymańcach (I zespół).

Zawody w siatkówce mężczyzn i kobiet odbyły się 21 listopada w Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Solecznikach. Do zmagań przystąpiły cztery drużyny męskie, spośród których najlepsza okazała się ekipa „SM-98-99”. Drugie miejsce wywalczyli siatkarze z Solecznik, a trzecie – z Rudnik.

W Gimnazjum „Santarvė” zmagało się 5 drużyn kobiecych. Zwyciężył zespół z Butrymańc, na drugim miejscu uplasowały się siatkarki „Fortuny” z Solecznik, a na trzecim – „Eišiškių studentės”.

Turnieje siatkarskie zorganizowały: Solecznicki Rejonowy Oddział ZPL, Solecznicki Klub Sportowy „Relax”. Zawody wsparła finansowo Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” w ramach projektu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 roku”.