Sportowe Igrzyska Starostw Litwy

Zwycięzcy siatkarze

W Ucianie odbył się finał Sportowych Igrzysk Starostw Litwy. W finałowych zawodach udział wzięło ponad 1000 zawodników, rywalizujących w 12 dyscyplinach sportowych.Sportowcy z rejonu wileńskiego wypadli dobrze, zajmując w klasyfikacji drużynowej 15. miejsce. Największy sukces odnieśli siatkarze z Bujwidz, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium.

Drużyna siatkarska z Bujwidz od lat znajduje się w gronie faworytów Sportowych Igrzysk Starostw Litwy i ich końcowy triumf nie był zaskoczeniem, a raczej logicznym rozstrzygnięciem.

Reprezentacja rejonu wileńskiego w szachach uplasowała się na 8. miejscu, a w tenisie stołowym – na 16. pozycji. Zespołowo przedstawiciele rejonu stołecznego zajęli 15. miejsce spośród 40 samorządów, zdobywając 15 punktów. To duży krok do przodu, bo w ubiegłym roku amatorzy czynnego uprawiania sportu z rejonu wileńskiego zajęli odległe 29. miejsce.

Sportowe Igrzyska Starostw Litwy odbywają się trzyetapowo. Najpierw odbywają się zawody wśród starostw rejonów.W tegorocznej edycji gminnej rywalizacji w rejonie wileńskim wzięło udział prawie 180 uczestników, a jej druzynowymi zwycięzcami zostali przedstawiciele miasta Niemenczyn.

W sobotę, 5 września, w Solecznikach odbyły się zawody strefowe, czyli drugi etap zmagań. W zawodach dobrze wystąpili siatkarze z Bujwidz i szachiści z Awiżeń, zajmując 1. miejsca. Miłośnicy tenisa stołowego i koszykówki z Niemenczyna w kategorii seniorów zajęli 3. miejsce i trafili do finałowych zawodów. Na 4. miejscu uplasowali się miłośnicy warcabów z Awiżeń. Piłkarze z Kowalczuk oraz koszykarze z Niemenczyna zajęli 5-6 miejsca.