Siatkarskie puchary dla Solecznik i Koleśnik

Zwycięstwami koleśnickiej i solecznickiej drużyny zakończył się turniej siatkarski o Puchar Mera Rejonu Solecznickiego. Złote medale wśród kobiet wywalczyły zawodniczki klubu „Fortuna” z Solecznik, wśród mężczyzn – siatkarze Klubu Sportowego im. Jana Pawła II działającego przy Szkole Średniej im. L. Narbutta w Koleśnikach.

O Puchar w kobiecym turnieju walczyły cztery drużyny: z Butrymańc, Ejszyszek oraz dwie ekipy z Solecznik. Pewne i zasłużone zwycięstwo odniosła solecznicka ekipa, drugie miejsce zajęła drużyna z Ejszyszek, trzecie – z Butrymańc.

Najlepszymi zawodniczkami turnieju zostały uznane: Wiktoria Maczkowska („Fortuna”), Aleksandra Ożerowska (SK „Sokół”, Ejszyszki), Olga Tkaczenko (Butrymańce) oraz Ewelina Januszewicz (Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Solecznikach).

Siatkarze, w odróżnieniu od siatkarek, walczyli o medale nie w jednodniowym turnieju, a w przeciągu miesiąca. W meczu o brąz spotkały się solecznicka drużyna „FANAT VOLLEY” oraz łączona drużyna Białej Waki i Rudnik „RBB”. Z wynikiem 3:0 pewne zwycięstwo odniosła ekipa z Solecznik.

Znacznie więcej emocji kibicom dostarczył mecz finałowy pomiędzy drużyną Klubu Sportowego im. Jana Pawła II przy Szkole Średniej im L. Narbutta w Koleśnikach a solecznicką ekipą Szkoły Sportowej im. A. Ratkiewicza w Ejszyszkach „SM 97-98”. Prawdziwy horror toczył się na parkiecie w pierwszym secie, który 31:29 zakończyli na swoją korzyść siatkarze z Koleśnik. Przegrana w pierwszym secie podcięła skrzydła siatkarzom z Solecznik, którzy dość łatwo – 25:14 – przegrali drugi set. Trzeci set był bardziej wyrównany, ale losów pojedynku solczanie nie zdołali odmienić i przegrali również trzecią odsłonę – 25:22.

Najlepszym atakującym turnieju został Paweł Iselionis (drużyna „RBB”), najlepszym rozgrywającym – Rajmund Leonowicz (Klub Sportowy im. Jana Pawła II przy Szkole Średniej im. L. Narbutta w Koleśnikach), najbardziej uniwersalnym zawodnikiem – Sylwester Michalkevičius („FANAT VOLLEY”), najlepszym zawodnikiem turnieju – Krzysztof Bogdanowicz (Klub Sportowy im. Jana Pawła II przy Szkole Średniej im. L. Narbutta w Koleśnikach).