Diana nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Oczekiwania na Olimpiadzie były większe

– Występ na olimpiadzie w Soczi nie był dla Diany udany. Wszyscy liczyliśmy na lepszy wynik i oczekiwania były o wiele większe, ale sport jest sport i zaprogramować, czy też przewidzieć wszystkiego nie da się – powiedział Edward Rasimowicz, ojciec i pierwszy trener litewskiej biathlonistki, uczestniczki czterech igrzysk olimpijskich Diany Rasimowicz (Rasimavičiute).

Zdaniem pana Edwarda, początek sezonu był dla niej udany i wielce obiecujący. Później, niestety, Diana złapała wirusa i chorowała. Być może choroba odbiła się na jej formie i kondycji, a być może popełnione zostały jakieś błędy w przygotowaniach i forma przyszła w nieodpowiednim momencie.

Siatkarski sukces na olimpijskim festiwalu

Wrócili z medalami

8 marca w Szyłokarczmie (Šilale) zakończył się olimpijski festiwal w siatkówce wśród szkół wiejskich. W finałowych turniejach wystąpiły dwie drużyny z rejonu wileńskiego. W kategorii dziewcząt barw rejonu broniły siatkarki z gimnazjum w Awiżeniach, a chłopców – siatkarze ze Szkoły Średniej w Bujwidzach.

Awiżenianki od pięciu lat są uczestniczkami turniejów finałowych i wracały z nich z medalami. Tak było i tym razem. Dotarły nawet do finału, gdzie uległy miejscowym siatkarkom. Wynik powinien cieszyć, uwzględniając, z jakimi trudnościami borykają się zawodniczki...

Lekkoatletyczne HMŚ w Sopocie

Trzy medale biało-czerwonych

Trzy medale - złoty i dwa srebrne - polskich lekkoatletów, rekord świata amerykańskiej sztafety 4x400 m oraz sensacyjny triumf Brytyjczyka Richarda Kilty’ego w biegu na 60 m – to najważniejsze wydarzenia zakończonych w Sopocie halowych mistrzostw świata.

W Sopocie ustanowiono jeden rekord świata – jego autorem była amerykańska sztafeta 4x400 m, a jej wynik to 3.02.13. Amerykanie zwyciężyli zgodnie z planem, natomiast do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło w biegu na 60 m, który wygrał nieznany Brytyjczyk Richard Kilty. Dopiero siódme miejsce zajął słynny Jamajczyk Nesta Carter, srebrny medalista sprzed dwóch lat.