Międzynarodowe zawody w biegach na przełaj w Mościszkach

Odrodzenie pięknej tradycji

120 amatorów biegania z różnych miejscowości rejonu wileńskiego, a także miłośnicy biegów na przełaj z Holandii i Polski, wzięło udział w krosie rejonu wileńskiego, który - po 5-letniej przerwie - odbył się w minioną niedzielę w Mościszkach.

Sportowcy z Podbrzezia, Ławaryszek, Bujwidz, Niemenczyna, Wilna oraz Mościszek rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych i do pokonania mieli trasy od 200 do 5000 m. Najmłodszą uczestniczką zawodów była 3-letnia Iveta Šidlauskaite, zaś najstarszym - 53-letni Kriss Viktorovicz. Gośćmi sportowego przedsięwzięcia była młodzież z Holandii i 9-osobowa grupa sportowców z Gołdapi (Polska). Zawody przybrały więc charakter międzynarodowy, a organizatorem odnowionych tradycyjnych niegdyś zawodów była Szkoła Sportowa Samorządu Rejonu Wileńskiego pod pieczą samorządowego Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki.

Letnie młodzieżowe mistrzostwa Litwy w biathlonie

W głównych rolach

3 złote i 2 srebrne krążki podczas letnich młodzieżowych mistrzostw Litwy w biathlonie, które w końcu ubiegłego tygodnia odbyły się w Ignalinie, zdobyli wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego.

Bardzo udany występ zaliczył Šarunas Jukna, który zdobył srebro w sprincie na 4 km, a następnie triumfował w biegu indywidualnym na 10 km. Srebro na tym dystansie wywalczył Adam Mikielewicz. Najbardziej jednak cieszył się Harold Lapkauskas, który triumfował w sprincie na 2,4 km i wywalczył pierwsze złoto w swej, dopiero rozpoczynającej się, karierze sportowej. Brawa należą się też Radosławowi Aleksandrowowi, który jako pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium, wygrywając bieg na 4 km. Nie powiodło mu się natomiast w wyścigu indywidualnym, gdzie z powodu fatalnego strzelania uplasowal się dopiero na 6. pozycji.