Przerwane pasmo porażek

Po serii porażek zwycięstwo w meczu wyjazdowym wywalczyli piłkarze KS. „Polonia” Wilno, którzy w Połądze 3:1 (1:1) pokonali miejscową ekipę FK „Palanga”.

Po dłuższej przerwie nareszcie zawodnicy wileńskiej „Polonii” zdobyli 3 punkty, pokonując w 14. kolejce spotkań rozgrywek I ligi piłkarskiej mistrzostw Litwy rywali z klubu „Palanga”. Obie drużyny plasują się w samym dołku tabeli, a więc był to niejako pojedynek o prestiż.

Początek spotkania nie zapowiadał się różowo, gdyż jako pierwsi na prowadzenie w 21 min. spotkania wyszli gospodarze. Nie dane im jednak było długo prowadzeniem się cieszyć, gdyż odpowiedź „Polonii” była błyskawiczna i po dwóch minutach wyrównał Andrius Miliškevičius. Więcej bramek w pierwszej połowie kibice nie ujrzeli.

Po przerwie inicjatywę przejęli goście, którzy raz za razem stwarzali groźne sytuacje pod bramką gospodarzy, a w 74 min. ponownie na listę strzelców wpisał się Miliškevičius. Po wyjściu na prowadzeniu „Polonia” nie spoczęła na laurach i nie broniła ze wszech sił korzystnego wyniku, a przypieczętowała swą przewagę zdobyciem kolejnego gola, którego strzelcem był Andrzej Falczik.

Cenne zwycięstwo w spotkaniu wyjazdowym nie przyniosło skoku w tabeli rozgrywek i polonusi nadal plasują się na 11., przedostatnim miejscu. Niżej od nich są tylko piłkarze z Połągi.

Teraz piłkarze nieco odpoczną i zawieszą buty na kołkach, gdyż kolejne spotkanie „Polonia”rozegra dopiero w sobotę, 3 sierpnia br., a jej rywalami będą piłkarze klubu „Šilute”. Gospodarzami meczu będą piłkarze z Szyłokarczmy, którzy w tabeli rozgrywek I ligi mistrzostw Litwy plasują się obecnie na miejscu 8.