Złoty medal lekkoatletki Karoliny Sawko

Nieprzypadkowy sukces

W Mariampolu, w czwartek, 30 maja, odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Litwy wśród dzieci. Bardzo dobrze spisała się w nich wychowanka Karolina Sawko z Podbrzezia, która stanęła na najwyższym stopniu podium.

Wychowanka Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego zdobyła złoty medal w biegu na 600 m, uzyskując czas 1:40 sek. Zwycięstwo Karoliny nie było przypadkowy, gdyż przed tygodniem triumfowała ona w strefowych zawodach w Birżach, a w niedzielę 26 maja została zwyciężczynią XXXVII Biegu Zwycięstwa w Gołdapi na dystansie 1000 m.

Agnieszka Komiago z Niemenczyna, startująca po raz pierwszy w zawodach takiej rangi, na tym samym dystansie zajęła 8. miejsce.

Rajmund Miłto i Roland Wasiljew z Ławaryszek startowali w dwóch konkurencjach – na 60 m i na 300 m. W biegu na 60 m Rajmund zajął 7., a Roland 8 miejsce. W biegu na 300 m z kolei lepszy wynik uzyskał Roland, który finiszował jako 7., a Rajmund był 10.

Dobrze spisał się też Algis Dopolskas z Podbrzezia, który na dystansie 1000 m zajął wysoką piątą lokatę.