Międzynarodowy turniej „Vilnius Diplomatic Cup 2013”

Ambasada RP najlepsza

Zespół polskiej placówki dyplomatycznej został zwycięzcą jednodniowego międzynarodowego tradycyjnego turnieju piłkarskiego „Vilnius Diplomatic Cup 2013”, który odbył się w sobotę, 20 kwietnia br., w hali „Sportima” w Wilnie. Zwycięzca został wyłoniony dopiero w serii rzutów karnych.

W finale drużyna ambasady RP spotkała się z ekipą Sejmu RL. Spotkanie było zacięte i miało wyrównany przebieg i w regulaminowym czasie zwycięzca nie został wyłoniony. Nie przyniosła rozstrzygnięcia również dogrywka. „Bitwę nerwów” w serii rzutów karnych 4:3 wygrali piłkarze w biało-czerwonych strojach. Nagrody indywidualne ponadto zdobyli: Tomasz Rudzianiec (najlepszy piłkarz turnieju) oraz Kasparas Guobys (najlepszy bramkarz). W drużynie rywali za najlepszego obrońcę został uznany Arturas Paulauskas.

Solecznickie na sportowo

Biała Waka zaprasza na jubileuszowy start w

4 maja br. w Białej Wace odbędzie się XXV. międzynarodowy lekkoatletyczny bieg Biała Waka – Rudniki – Biała Waka. Zawody lekkoatletyczne zostaną rozegrane w 11 kategoriach wiekowych. W ramach święta sportowego odbędą się także zawody w siłowaniu na ręce, podnoszeniu ciężarów, koszykówce, siatkówce oraz ringo. Początek imprezy o godz. 10.00.

Siatkarze awansowali, koszykarze nie

Siatkarze Solecznik awansowali do finału republikańskich zawodów „Żalgiriada”. W ubiegłą sobotę, 20 kwietnia br., na własnym parkiecie zwyciężyli w turnieju kwalifikacyjnym ogrywając z wynikiem 2:0 rywali z Oran i Święcian. Sukcesu siatkarzy nie udało się powtórzyć koszykarzom z Solecznik, którzy w turnieju kwalifikacyjnym zajęli drugie miejsce. Awans do finału zdobyła ekipa z Druskienik. Finały republikańskich zawodów „Żalgiriada” odbędą się w dniach 31 maja-2 czerwca w Połądze.