Udany start piłkarzy „Polonii”

Od zwycięstwa nowy sezon w rozgrywkach I ligi piłkarskiej Litwy rozpoczęli piłkarze wileńskiej „Polonii”, którzy w premierowym spotkaniu 2:1 (0:0) pokonali ekipę VMFD „Žalgiris-3”.

Występ naszej drużyny z powodu kłopotów finansowych długo stał pod znakiem zapytania, ale w końcu udało się otrzymać licencję, tyle że z ujemnym saldem punktowym. Jak widać nie wybiło to polonusów z rytmu, którzy do rozgrywek przystąpili w bojowym nastroju i zrobili pierwszy krok do zniwelowania strat.

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki i gra była czasami dośc chaotyczna, ale w drugiej połowie przewaga „Polonii” nie podlegała dyskusji. Polonusi nadawali ton grze i dyktowali warunki, co zaowocowało strzeleniem dwóch bramek w przeciągu czterech minut. Co prawda, rywale próbowali odmienić przebieg wydarzeń na boisku i strzelili oni kontaktową bramkę, ale piłkarze „Polonii” nie dali sobie odebrać zwycięstwa i zapisali na swe konto pierwszą wygraną. Oby tak dalej…

Inf. wł.

Pięć medali narciarzy z rejonu wileńskiego

Mocny końcowy akord

Pięć medali na zakończenie zimowego sezonu narciarskiego wywalczyli sportowcy z rejonu wileńskiego na zawodach w Onikszatch. Barw podstołecznego rejonu bronili narciarze z Niemenczyna i Mościszek.

Prawdziwy przykład waleczności i determinacji dała Ewelina Siawro z Mościszek, która w grupie wiekowej – 2001 r. ur. i młodsi – zajęła pierwsze miejsce, mimo wypadnięcia z trasy i straty drogocennych sekund. Rozpaczliwa gonitwa za uciekającymi rywalkami zakończyła się sukcesem, chociaż kosztowała sporo sił.

Turniej piłłkarski „Vilnius Diplomatic Cup 2013”

„Dopóki piłka w grze…”

W ubiegły piątek w Pałacu Paców w Wilnie odbyło się losowanie grup turnieju piłkarskiego, którego współorganizatorem jest ambasada RP w Wilnie. Turniej odbędzie się już po raz czwarty i weźmie w nim udział 16 drużyn.

Jak poinformował „Tygodnik” Michał Grodzki, I sekretarz polskiej placówki dyplomatycznej, poprzednie trzy turnieje były organizowane wspólnie z ambasadą Ukrainy i odbywały się pod znakiem EURO’2012. Tegoroczny turniej piłkarski jest organizowany wspólnie z placówkami dyplomatycznymi Czech i Węgier i poświęcony jest przewodnictwu Polski w Grupie Wyszehradzkiej.