Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego

Święto na deptaku

Mirosław Błoszko, Wioleta Kołyszko i Jerzy Lewko zostali zwycięzcami Biegu Polonii na Festiwalu Biegowym w Polsce.

W dniach 7-9 września br. w Krynicy Zdrój odbył się Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego z udziałem ponad 5800 zawodników. Na zaproszenie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w festiwalu wzięła udział 6-osobowa delegacja sportowców z rejonu wileńskiego. Trzydniowe święto sportowe odbywało się w Krynicy Zdrój na deptaku w centrum miasta. Od rana do wieczora dzieci i dorośli rywalizowali w 20 różnorodnych biegach.

W zawodach sztafet na deptaku 3x1000 m na starcie wśród 42 zespołów dobrze spisała się sztafeta rejonu wileńskiego, która zajęła szóste miejsce. Zwyciężyli biegacze z Ukrainy, zdobywając 3000 złotych oraz nagrody rzeczowe od Giełdy Papierów Wartościowych. Wieczorem z udziałem władz miasta odbyło się nagrodzenie zwycięzców biegów, otwarcie fontanny multimedialnej oraz występy zespołów artystycznych z Polski i Ukrainy.

Ósmego września o godz. 3. w nocy ok. 500 ultramaratończyków stanęło do rywalizacji w górskim maratonie na dystansie 100 km z pulą nagród 110 000 złotych. W południe nasi sportowcy wystartowali w Biegu Polonii i Dziesiątce Taurona. Na starcie w Krynicy stanęło prawie 1199 zawodników, a po pokonaniu 10 km finiszowali w centrum miasta Muszyna. W Biegu Polonii bardzo dobrze spisali się nasi biegacze: Mirosław Błoszko w swej kategorii wiekowej zajął 1. miejsce, a Jerzy Lewko był drugi. Sukces odniosła też Wioletta Kołyszko, która zajęła 1. miejsce w grupie kobiet. Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Festiwalu Biegowym Forum Ekonomicznego w Krynicy i jesteśmy zachwyceni wspaniałą organizacją imprezy, ilością różnorodnych biegów jak dla dzieci, tak i dla dorosłych, biegu rodzinnego, przebierańców i różnorodnych maratonów górskich.