Jubilat nie do pokonania

Drużyny piłkarskie z Białorusi, Polski oraz Litwy wzięły udział w turnieju poświęconym 20-leciu działalności Klubu Sportowego „Wisińcza”, który w ubiegły weekend odbył się w Małych Solecznikach.

Sportowy klub z Małych Solecznik jest jedną z najstarszych społecznych organizacji w rejonie solecznickim. Od lat jego zawodnicy stanowią trzon drużyny futbolistów. Inicjatorem założenia klubu sportowego i jego wieloletnim prezesem był Jan Wilkaniec, wielki miłośnik sportu. Od kilku lat jego dzieło kontynuuje Jurij Rimpa, który razem z kolegami z drużyny piłkarskiej wyprowadza klub na nowe wyżyny. W tym sezonie „Wisińcza” występuje w IV lidze piłkarskiej Litwy. W roku ubiegłym klub uruchomił własną szkołę piłkarską, w której obecnie pod okiem trenera Igora Wierbowika uczy się grać w piłkę nożną kilkudzisięcioro dzieci. To właśnie one stanowią przyszłość piłkarską klubu.

Szybkie metry biegaczy z Niemenczyna

Ponad 200 biegaczy z Polski, Rosji i Litwy wzięło udział w 36. Biegu Zwycięstwa w Gołdapi. Zawody, które odbyły się 13 maja br. w centrum miasta, a poświęcone były 67. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Biegacze rywalizowali w biegach sztafetowych 6 x 600m, na dystansach od 600 do 6000 metrów w poszczególnych grupach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców oraz na rolkach. W sztafecie rewelacyjnie spisała się drużyna chłopców z Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie, która w grupie szkół średnich i ponad gimnazjalnych zajęła 1. miejsce, a w kategorii „Open” wywalczyli drugie miejsce...

Trzeci start – trzecie złoto

Z sukcesem rozpoczęła sezon sportowy lekkoatletka z Solecznik Renata Siluk (na zdjęciu). W ubiegłą sobotę, 12 maja, w Mariampolu wywalczyła trzecie złoto w tym roku. W biegu na jedną godzinę pokonała 14 301 metrów, pokonując o 270 metrów srebrną medalistkę. W tym sezonie R. Siluk odniosła już zwycięstwa w biegach półmaratońskich w Wilnie oraz Druskienikach.