V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Euro 2012 - szukamy talentów”

Waleczni i ambitni

Znaczący sukces odnieśli piłkarze drużyny Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, którzy na V Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej „Euro 2012 – szukamy talentów” w Roskoszy zajęli drugie miejsce.

W turnieju, który odbywał się 28 kwietnia – 1 maja br., wzięło udział sześć drużyn piłkarskich z Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Litwy oraz Polski. W pierwszym pojedynku nasi piłkarze - 4:0 rozgromili rówieśników z ekipy Roskoszy. Skutecznością w tym meczu popisał się Dariusz Zmitrowicz, który był autorem tzw. hat tricku, czyli zdobywcą 3 bramek.

Półfinałowy pojedynek z zespołem Białorusi był bardziej napięty i emocjonujący, a przeciwnicy byli godni siebie. Tym niemniej amatorzy kopania skórzanej piłki z Litwy potrafili strzelić gola i przechylić szalę zwycięstwa na swą korzyść. Swoistym bohaterem meczu był Krystian Godlewski, który dobrze spisywał się zarówno w obronie, jak i ataku.

W finale nasi piłkarze za rywali mieli zawodników z Ukrainy. Mecz był wyrównany i napięty i w podstawowym czasie nie przyniósł rozstrzygnięcia, gdyż obie drużyny strzeliły po jednym golu i potrzebna była dogrywka. Pech chciał, że Dariusz Zmitrowicz, lider drużyny SzSSRW, podkręcił nogę i został karetką pogotowia odtransportowany do szpitala, gdzie nałożono mu gips. Była to wielka strata dla drużyny i wykorzystali to rywale, którzy w ostatniej minucie dogrywki zdołali zdobyć zwycięskiego gola i wygrać turniej. Nasi piłkarze musieli zadowolić się zaszczytnym drugim miejscem, ale swą postawą – walecznością, ambicją i wolą walki zasłużyli na najwyższe słowa uznania.

Uczestnicy turnieju nie tylko rywalizowali. W dniu wolnym od rozgrywek zwiedzili Warszawę. Byli na otwarciu Stadionu Narodowego w Warszawie i oglądali Mecz Gwiazd między Polską a Ukrainą. W składzie obu drużyn wystąpiły znane postacie ze świata muzyki, teatru i kina, dziennikarstwa oraz polityki.