Sabonis zastąpił Garastasa

Czołowy przed laty zawodnik, 46-letni Arvydas Sabonis, został wybrany na stanowisko prezydenta Litewskiej Federacji Koszykówki. Sabonis, który przed miesiącem przeszedł lekki zawał serca, był jedynym kandydatem. Zastąpił sprawującego tę funkcję przez dwie kadencje Vladasa Garastasa. Włada pięcioma językami: litewskim, polskim, rosyjskim, hiszpańskim i angielskim.

Pierwszy triumf solczanki

Z tytułem zwyciężczyni tegorocznej edycji Pucharu Litwy, wróciła w ubiegłą sobotę z Rumszyszek z zawodów w półmaratonie solecznicka lekkoatletka Renata Siluk. W klasyfikacji ogólnej sezonu lekkoatletycznego, który składał się z 10 startów, zdobyła 668 punktów w siedmiu notowanych biegach. Jest to pierwsze zwycięstwo solczanki.

Turniej o puchar ZPL

W ubiegłą sobotę w Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Solecznikach został rozegrany turniej koszykarski wśród drużyn szkolnych o puchar Solecznickiego Oddziału Rejonowego ZPL. W zawodach startowały trzy drużyny dziewcząt i jedenaście chłopców. Dziewczęcy turniej wygrały zawodniczki Ejszyskiego Gimnazjum.Wśród chłopców najlepsi okazali się koszykarze Gimnazjum Tysiąclecia Litwy w Solecznikach.