Letnie mistrzostwa Litwy w biathlonie

Obiecujący początek

2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale wywalczyli biathloniści z rejonu wileńskiego na letnich mistrzostwach Litwy, które 12-13 sierpnia br. odbywały się w Ignalinie.

Biathloniści rywalizowali na nartorolkach i strzelali z pozycji leżąc i stojąc. Jako pierwszy w grupie wiekowej 1991-92 r. ur. do „boju” na dystansie 10 km stanął Karol Dąbrowski z Niemenczyna. Przed startem liczyliśmy na złoty medal i Karol nie zawiódł, zdobywając pierwsze złoto.

Następnie na starcie stanęły biathlonistki 1993-94 r. ur. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 6 km ze strzelaniem leżąc i stojąc. Świetnie spisała się Karolina Banel z Mościszek, która mimo że spudłowała cztery razy, zdołała wywalczyć drugie miejsce.

Edwin Tomaszewicz w tej samej grupie wiekowej ścigał się na trasie długości 7,5 km i wypadł poniżej swych możliwości – spudłował aż sześć razy i na metę wpadł dopiero jako czwarty.

Chłopcy 1995-96 r. ur. rywalizowali na dystansie 6 km. W tej kategorii wiekowej startowało aż czterech przedstawicieli podstołecznego rejonu. Najlepiej spisał się Adam Mikielewicz, który zdobył brąz.

W drugim dniu zawodów biathloniści rywalizowali w wyścigu na dochodzenie, w którym biathloniści startowali uwzględniając wyniki w sprincie. Karol Dąbrowski startował z 1. pozycji na dystansie 12,5 km i ją obronił, zdobywając drugie złoto.

Podobnie wypadła Karolina Banel, która miała do pokonania 8 km. Wystartowała jako druga i jako druga zameldowała się na finiszu, zdobywając drugi srebrny krążek. W drugim dniu zawodów „poprawił się” Edwin Tomaszewicz, który z 4. pozycji przesunął się na 3. zdobywając brąz.

Nie powiodło się natomiast Adamowi Mikielewiczowi, który miał do pokonania trasę długości 7 km. Wystartował jako trzeci, ale nie zdołał obronić tej pozycji z powodu pechowego strzelania i spadł na 5. miejsce. Dobrze natomiast spisał się Šarunas Jukna, który wystartował jako piąty, a finiszował trzeci, dorzucając trzeci brązowy medal do skarbonki drużyny.