Wrocławski dorobek solecznickich sportowców

W ubiegłą sobotę, 6 sierpnia, we Wrocławiu zakończyły się XV Światowe Letnie Igrzyska Polonijne. Reprezentacja Litwy w sportowej imprezie polonijnej zdołała wywalczyć 32 złote, 37,5 srebrnych oraz 40 brązych medali. W klasyfikacji medalowej litewska drużyna zajęła czwarte miejsce. W zawodach triumfowali polonusi z Niemiec (76,25 złotych, 43,9 srebrnych, 54,83 brązowych), drugie miejsce zajęła ekipa Kanady (68 złotych, 50,9 srebrnych, 39,83 brązowych), trzecie – reprezentacja Austrii (35,5 złotych, 30,7 srebrnych, 21 brązowych).

Historia letnich igrzysk polonijnych rozpoczęła się w sierpniu 1934 r., kiedy z okazji Zjazdu zorganizowano I Polonijne Igrzyska Sportowe dla Polaków z Zagranicy i Wolnego Miasta Gdańska...

Wioletta Kołyszko – bohaterką Igrzysk Polonijnych

Jest nad czym się zastanowić

Przedstawiciele rejonu wileńskiego na XV Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych zdobyli 15 medali – 4 złote, 4 srebrne i 7 brązowych. Wszystkie złota wywalczyła lekkoatletka Wioletta Kołyszko.

Wychowanka Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego była odkryciem Igrzysk i ich bohaterką. Nasza sportsmenka wygrała biegi na 100, 200 i 400 m oraz nie miała sobie równych w skoku w dal. Jako jedyna z rejonu wileńskiego zdobyła medale z najcenniejszego kruszcu i czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium.