Sucesy wychowanków Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego

Spisali się na medal

Ponad 60 młodocianych amatorów biegów narciarskich wzięło udział w zawodach narciarskich stylem klasycznym wśród juniorów, młodzików i kadetów, które odbyły się w Ignalinie.

Dobrze wypadli na nich przedstawiciele Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, chociaż wystąpili w nienajsilniejszym składzie. Na zawodach takiej rangi po raz pierwszy w kategorii wiekowej zadebiutowali młodzi narciarze z Mościszek – Elwira Branicki, Justyna Siaro i Robert Ciura. Startowali w biegu na 2,5 km i wypadli całkiem przyzwoicie, zajmując odpowiednio 6., 7. i 14. miejsca.

Bardziej doświadczone, Ewa Tomaszewicz i Elwira Cmokunowa z Niemenczyna, walczyły na dystansie 5 km. Spisały się dobrze i zajęły wysokie 4. i 5. miejsca. Nieco poniżej oczekiwań wypadli nasi chłopacy – Jarosław Branicki, Hubert Punsewicz i Radosław Aleksandrow. W biegu na 7,5 km zajęli oni odpowiednio – 11., 12. i 14 miejsca.

W grupie juniorów bardzo dobrze wypadło rodzeństwo z Mościszek – Karolina i Mariusz Banel. Karolina w biegu na 7,5 km zajęła trzecie miejsce, a Mariusz był drugi na dystansie 10 km. Oboje uprawiają sport od niedawna, a więc jest nadzieja, że w przyszłości będą osiągali jeszcze lepsze wyniki.

Nieźle nasi narciarze wypadli również w rywalizacji sztafet, podczas której dziewczęta uplasowały się na 5 pozycji, a dwie sztafety chłopięce wywalczyły szóstą i dziesiątą lokatę. Po podsumowaniu wyników wszystkich biegów narciarki z rejonu wileńskiego zdobyły 78 pkt., co dało im drużynowo trzecie miejsce. Chłopacy wypadli nieco skromniej i musieli zadowolić się piątą lokatą.

W niedzielę, 6 lutego, do walki o medale włączyli się biathloniści. Barw rejonu podwileńskiego w tej dyscyplinie sportowej broniły Karolina Banel i Ewa Tomaszewicz. Obydwie spisały się na medal – Karolina była pierwsza w biegu sprinterskim na dystansie 7,5 km, a Ewa zdobyła „srebro” na dystansie 6 km. Brawo!

Jerzy Lewko

Zbiorowy sukces

Dwa złote medale na mistrzostwach Litwy w lekkiej atletyce wśród rejonów kraju wywalczyła reprezentantka Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Wioletta Godlewska, która znacznie przyczyniła się też do zwycięstwa drużynowego.

Na zawodach, które odbywały się w Kownie 4-5 lutego br., nasza zawodniczka triumfowała w biegach na 1500 i 3000 m z przeszkodami. Na miarę swych możliwości wypadli też inni lekkoatleci z rejonu stołecznego. W biegu na 600 m piąte miejsce zdobyła Agnieszka Koleśnik, która w biegu na 1000 m przesunęła się o miejsce wyżej. Trzecie i szóste miejsce w biegach na 3000 i 1000 m wywalczyła Jolanta Naruszewicz. Jako piąta linię mety w biegu na 1500 m z przeszkodami minęła Oksana Zastiżinskaja, która startowała też na dwa razy dłuższym dystansie, plasując się 9. pozycji.

W biegach na 2000 i 3000 m z przeszkodami lekkoatleta Arnold Żukowski zajął odpowiednio piąte i dziewiąte miejsca, a jego kolega Mirosław Błoszko w biegach na 3000 i 1000 m był siódmy i ósmy.

Wszyscy nasi lekkoatleci zdobywali punktowane miejsca i przyczynili się do drużynowego zwycięstwa naszej ekipy, która za swoimi plecami zostawiła reprezentantów 35 rejonów kraju. Jest to więc wielki zbiorowy sukces zarówno lekkoatletów, jak i ich trenerów.