Bokser z Niemieża na najwyższym stopniu podium

Przypomnienie byłych sukcesów

Bokser Mirosław Uścinowicz z Niemieża wywalczył pierwsze miejsce podczas mistrzostw Litwy wśród rejonów kraju w wadze lekkopółśredniej (do 64 kg).

Wychowanek Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego na zawodach, które odbywały się 3-5 lutego br. w Kiejdanach, zwyciężył pewnie, chociaż wystąpił po dłuższej przerwie spowodowanej nauką w szkole pograniczników w Miednikach.

Wychowanek doświadczonego trenera Jewgienija Kuzmina nie zapomniał jednak jak w latach 2008-2009 zdobywał srebro i brąz na mistrzostwach Litwy wśród dorosłych. Wicemistrzostwo wywalczył w wadze koguciej (do 54 kg), a w następnym roku zdobył brąz w wadze piórkowej (do 57 kg).

Jak poinformował szkoleniowiec, Mirosław wznowił treningi i intensywnie przygotowuje się do mistrzostw Litwy w boksie, podczas których wystartuje w wadze lekkiej (do 60 kg). Mistrzostwa odbędą się za niespełna dwa miesiące, więc przygotowania do nich, jak określił trener, „idą pełną parą”. Kuzmin uważa, że jego podopieczny ma wszelkie szanse na wywalczenie miejsca na podium, a jego atutami są: szybki refleks i dobra praca nóg. Uścinowicz jest jedynym zawodnikiem z rejonu wileńskiego, który w tej dyscyplinie odnosi sukcesy i potrafi włączyć się do walki o medale mistrzostw kraju, a przecież niegdyś i w tej dyscyplinie rejon odnosił spore sukcesy, gdy działała sekcja boksu w Mejszagole. Czas najwyższy, by przypomnieć o byłych sukcesach i właśnie taki cel przyświeca sekcji boksu szkoły sportowej rejonu, która zaczyna działalność w Niemieżu.