Karolina Banel – medalistką mistrzostw Litwy

W stylu Justyny Kowalczyk

Trzecie miejsce na mistrzostwach Litwy w biegach narciarskich wywalczyła w biegu na 5 km stylem dowolnym wychowanka Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Karolina Banel z Mościszek.

Na mistrzostwach Litwy w biegach narciarskich, które odbyły się 2 stycznia tego roku w Ignalinie reprezentanci rejonu wileńskiego startowali w biegach na 5 (dziewczęta) i 10 km (chłopcy).

Karolina Banel bieg rozpoczęła spokojnie. Nie było jej wśród liderów i po pokonaniu trzech kilometrów plasowała się ona na czwartym miejscu i miała stratę około 17 sek. do najbliższej rywalki. Jednak na 300-metrowym podejściu na dość stromą górę Karolina - w stylu Justyny Kowalczyk – przyśpieszyła i szybko zaczęła odrabiać straty. Zdołała nie tylko dogonić przeciwniczkę, ale i ją wyprzedzić, przesuwając się na trzecie miejsce. Nie oddała je do końca i na metę wpadła jako zdobywczyni brązowego medalu, mając cztery sekundy przewagi nad rywalką. Karolina potwierdziła dobre przygotowanie fizyczne, ale, zdaniem Mariana Kaczanowskiego, dyrektora SzSSRW, to nie jest kres jej możliwości i Karolina może powalczyć o najwyższy schodek podium.

W biegu na 10 km stylem dowolnym Maciej Mikielewicz zajął 5. miejsce. Maciej rozpoczął bieg w dobrym tempie i w połowie trasy zajmował trzecie miejsce, ale później nieco spuścil z tonu i rywale mu odjechali. Siódme miejsce na tym samym dystansie zajął Krzysztof Mikielewicz, a Mariusz Banel i Dariusz Werkowski uplasowali się odpowiednio na 9. i 10. pozycjach.

Teraz naszych narciarzy czeka odpowiedzialny start na zawodach o Puchar Łotwy, które w dniach 8-9 stycznia w łotewskim mieście Madona.