Jerzy Lewko uhonorowany medalem „Za zwycięstwa sportowe”

Przykład dla młodzieży

W końcu ubiegłego roku w Departamencie Wychowania Fizycznego i Sportu odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród sportowcom i ich trenerom, którzy na mistrzostwach świata lub Europy zdobywali medale dla barw Litwy.

W gronie wyróżnionych znalazł się też trener Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, nauczyciel wf-u Jerzy Lewko, mieszkający we wsi Rubno pod Mościskami. Jak informował „Tygodnik”, Lewko zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Unifight (walk uniwersalnych), które odbywały się w rosyjskim mieście Miedyń pod Moskwą. Sukces naszego rodaka nie został niezauważony. Podczas uroczystości w DWFiS wręczono mu medal „Za zwycięstwa sportowe”. W ogóle za wybitne osiągnięcia sportowe nagrodzonych zostało ponad 50 sportowców i trenerów.

Karolina Banel – medalistką mistrzostw Litwy

W stylu Justyny Kowalczyk

Trzecie miejsce na mistrzostwach Litwy w biegach narciarskich wywalczyła w biegu na 5 km stylem dowolnym wychowanka Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Karolina Banel z Mościszek.

Na mistrzostwach Litwy w biegach narciarskich, które odbyły się 2 stycznia tego roku w Ignalinie reprezentanci rejonu wileńskiego startowali w biegach na 5 (dziewczęta) i 10 km (chłopcy).