Lekkoatletyczne zawody strefowe w Poniewieżu

Efekt oddanej pracy trenerów

4. miejsce w grupie juniorów i 7. w kategorii kadetów zajęli wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego na zawodach strefowych mistrzostw Litwy w lekkiej atletyce, które odbywały się w Poniewieżu.

Barw stołecznego rejonu bronili sportowcy z Ławaryszek, Podbrzezia, Jęczmieniszek i Niemenczyna.

Indywidualnie w biegu na 300 m triumfował Robert Masiewicz, a w biegu na 600 m niedościgniona dla rywalek była Agnieszka Kaleśnik z Podbrzezia. Hubert Ponsevičius z Niemenczyna był drugi w biegu na 600 m, a jego kolega Krzysztof Kuleszo zajął 5. miejsce.

Trzecie miejsce na podium wywalczył też w biegu na tym samym dystansie, ale w innej grupie wiekowej Bogdan Bortkiewicz. Dobrze spisała się Jolanta Naruszewicz z Jęczmieniszek, która na dystansie 1000 m zajęła 2. miejsce. Jej kolega - Mirosław Błoszko – również na metę wpadł jako drugi. Oksana Zastiżinskaja z Podbrzezia zajęła 1. miejsce w biegu na 3000 m, a Dariusz Baranowski na tym samym dystansie zajął miejsce 4. W gronie zwycięzców znalazł się też Radosław Aleksandrow z Niemenczyna, który zajął 2. miejsce na dystansie 3000 m w grupie chłopców 1996-1997 r. ur. Pierwsze miejsce w biegu na 1500 m z przeszkodami wywalczyła Wioletta Godlewska z Podbrzezia. Na tym samym dystansie jej kolega - Mažvydas Juščius - również finiszował jako pierwszy. W ich ślady poszedł Arnold Żukowski, który wygrał bieg na 200 m z przeszkodami. Na zawodach lekkoatletów w Poniewiezu nasi sportowcy aż 11 razy stawali na podium i aż sześć razy na najwyższym jego schodku. Sukcesy naszych lekkoatletów są efektem oddanych swej pracy trenerów: Vytautasa Gražisa, Kęstutisa Velikianiecasa i Zenona Zenkevičiusa. Oby sportowcy z rejonu wileńskiego równie udanie wystąpili na finałowych zawodach mistrzostw Litwy w styczniu.